• WOŚP w Zespole Szkół w Radomicach

• Nowa galeria WOŚP w Zespole Szkół w Radomicach została dodana do albumu fotograficznego

Kolejny raz Zespół Szkół w Radomicach przystąpił do akcji Finału WOŚP. Graliśmy i kwestowaliśmy już 25 stycznia. W programie akcji znalazł się kiermasz gofrów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły oraz kiermasz ciast upieczonych przez rodziców. Odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził DJ Bartek Kacprowicz. Dla uczniów były również konkursy, loteria fantowa oraz seans filmowy. Dzieci z klas I-III uczestniczyły w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez ratowników WOPR z Lipna. Poza tym odbyła się licytacja internetowa budowli wykonanych z zapałek i wykałaczek przez przyjaciela szkoły. Naszą akcję wsparła również Rada Rodziców, która czynnie włączyła się w pomoc przy sprzedaży ciast. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie, empatię oraz zaangażowanie.

• Choinka 2023

• Nowa galeria Choinka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

18 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Radę Rodziców. Ten wyjątkowy dzień zaczął się od jasełek zaprezentowanych dla wyjątkowych gości, czyli rodziców oraz dziadków naszych uczniów. Zabawę karnawałową rozpoczęły najmłodsze dzieci, a następnie starsze. Każda grupa spotkała się z Mikołajem. Wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne paczki, na zakup których sumiennie pracowali rodzice. Przy muzyce zespołu FORTE, każdy uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności taneczne lub sprawdzić się podczas konkursów. Uczestnicy balu mieli możliwość wykonać pamiątkowe zdjęcie na dekoracyjnej ściance, wykonanej przez p.Anetę Suską. Dzieci były pięknie przebrane i z ogromną radością tańczyły wspólnie z Mikołajem, Królową Śniegu oraz Królewną Śnieżką. To był dzień pełen wrażeń, wspaniałej zabawy i niezapomnianych chwil.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Powietrze, jest nam potrzebne do oddychania. Oddychając, zużywamy  jeden ze składników powietrza jakim jest tlen. Dzisiaj na lekcji dowiedzieliśmy się, że drożdże, tak te, które kojarzą nam się głównie z wypiekiem ciasta, są to mikroskopijnej wielkości grzyby, które tak jak każdy żywy organizm,  oddychają,  wydzielając dwutlenek węgla. Ich oddychanie różni się od naszego. My oddychamy tlenowo, drożdże beztlenowo. Proces ten nazywamy fermentacją. Przeprowadziliśmy doświadczenie, w którym wykazaliśmy,  że drożdże oddychają .

Doświadczalnie potwierdziliśmy także, że tlenu potrzebuje ogień, aby mógł się palić. Kiedy tlenu zabraknie, płomień zgaśnie.

• Zajęcia specjalistyczne

• Nowa galeria Zajęcia specjalistyczne została dodana do albumu fotograficznego

W bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć specjalistycznych prowadzone są treningi słuchowe metodą TOMATISA oraz zajęcia terapii ręki i korekcyjno - kompensacyjne. Nasi uczniowie biorą w nich udział chętnie i w dobrych humorach doskonalą swoje umiejętności.

Monika Gawrońska

Anita Tyfczyńska

• Mobilne planetarium

• Nowa galeria Mobilne planetarium została dodana do albumu fotograficznego

14 grudnia w naszej szkole było bardzo kosmicznie, a to za sprawą Mobilnego Planetarium „Syriusz”. Dzieci były zdumione zajęciami, ponieważ mogły zobaczyć planety, orbitujące gwiazdy, galaktyki i wiele, wiele więcej. Cały pokaz został okraszony komentarzem miłośnika i jednocześnie nauczyciela z wykształceniem astronomicznym Pana Łukasza Kołodziejskiego. Po tych niesamowitych przeżyciach, nie jeden uczeń będzie patrzył inaczej na rozgwieżdżone niebo.

• PIERNIKI

• Nowa galeria PIERNIKI została dodana do albumu fotograficznego

Magdalena Łęcka, Anna Kujawska, Izabela Stępniak – Celmer, Jarosław Ciechanowski