• Nowiutkie laptopy trafiły do naszych czwartoklasistów!

• Zgodnie z programem Ministerstwa Cyfryzacji czwartoklasiści naszej szkoły otrzymali laptopy w ramach projektu "Laptop dla ucznia". Jego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Czwartoklasiści rozpoczęli kolejny etap edukacyjny, więc to dobry czas na poszerzanie horyzontów, wchodzenie w samodzielność, kształtowanie umiejętności i rozwijanie talentów oraz zainteresowań. Otrzymany sprzęt na pewno im to ułatwi.

Powodzenia!

• Stypendium Wójta Gminy Lipno

• Nowa galeria Stypendium Wójta Gminy Lipno została dodana do albumu fotograficznego

Miło nam poinformować, że 21 września Wójt Gminy Lipno p. Andrzej Szychulski, Zastępca Wójta Gminy Lipno p. Kazimierz Mątowski oraz Pani Dyrektor Jolanta Kruszyńska wręczyli naszym uczniom decyzje dotyczące przyznania Stypendium Wójta Gminy Lipno, za osiągnięcia edukacyjne uzyskane w II półroczu roku szkolnego 2022/23. W gronie stypendystów znaleźli się:

Weronika Barańczyk

Małgorzata Bigosińska

Jakub Matuszewski

Zuzanna Pipczyńska

Julia Wasielewska

Jesteśmy z Was dumni !

Życzymy wszystkim naszym uczniom takich sukcesów i osiągnięć.

• Sprzątanie Świata 2023

• Nowa galeria Sprzątanie Świata 2023 została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 15 -17 września 2023r., jak co roku, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja ta przebiegała pod hasłem: „ Sprzątanie Świata łączy ludzi”. Celem akcji  jest promowanie nieśmiecenia,  edukacja odpadowa i inicjowanie działań dzięki którym, zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Nasi uczniowie poszli w teren walczyć o czystą okolicę. Praca przebiegała szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów są zadowalające i widoczne gołym okiem.

Uczestnikiem akcji może zostać każdy, kto dobrowolnie posprząta swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i wspólnego sprzątania naszej planety. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie naszym wspaniałym uczniom. Jesteśmy z Was dumni!!!!

Agnieszka Dykowska

• Nowa galeria Narodowe Czytanie została dodana do albumu fotograficznego

Tegoroczna odsłona akcji Narodowe Czytanie zgromadziła mieszkańców gminy Lipno w pięknym otoczeniu parku w Radomicach. Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej prezentowali przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół wraz z uczniami, przedstawiciele służb mundurowych oraz znane osoby związane z życiem kulturalnym gminy Lipno. Naszą szkołę reprezentowały – pani wicedyrektor Anna Nierychlewska i Olga Zalewska – uczennica klasy VI. W tej niezwykłej uczcie słowa uczestniczyli też uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami . Mogliśmy wspólnie poczuć  niezwykłą atmosferę powieści, odkrywać piękno i bogactwo nadniemeńskiej przyrody oraz poznawać folklor i szlacheckie zwyczaje rodzinnych Kresów.

Joanna Lewandowska

fot. Agata Sipak, Dominika Kletkiewicz