• Konkursy

• 9 lutego w naszej szkole odbyły się konkursy: „Mistrz dodawania i odejmowania”, „Mistrz mnożenia i dzielenia”, „Mistrz ortografii” oraz „Mistrz czytania”, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy IIIa i IIIb. Celem konkursów matematycznych było doskonalenie dodawania i odejmowania w pamięci, rozwijanie szybkiego wykonywania obliczeń, sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Konkursy polonistyczne miały na celu propagowanie idei pięknego czytania, rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów oraz rozbudzanie motywacji do poznawania i utrwalania zasad ortograficznych. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, a następnie międzyklasowe. Tylko Mistrza Ortografii nie udało się wyłonić, natomiast pozostałe tytuły uzyskały:

„Mistrz dodawania i odejmowani” – Amelia Konczalska kl.IIIa

„Mistrz mnożenia i dzielenia” - Amelia Konczalska kl.IIIa

„Mistrz czytania” – Laura Kalinowska kl.IIIb

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Anna Kujawska, Magdalena Łęcka, Paulina Adamiec, Izabela Ćwiklińska

• II spotkanie na KinoSzkole

• Nowa galeria II spotkanie na KinoSzkole została dodana do albumu fotograficznego

W ramach realizacji interdyscyplinarnego projektu KinoSzkoła nasi uczniowie po raz kolejny odwiedzili kino „Nawojka” w Lipnie. 18 stycznia uczniowie  klas IV-VI  oglądali film „Kosmiczny chłopiec”, który uczył, bawił i wzruszał. Stał się także inspiracją do rozmowy o potrzebie posiadania pasji, znaczeniu nauki w życiu człowieka, o determinacji w dążeniu do celu, ale też o granicach rywalizacji,  o przyjaźni, empatii, o stosunkach w rodzinie i o tym czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci. 8 lutego – uczniowie klasy VII obejrzeli film „Pełna miłości”, którego fabuła została zainspirowana prawdziwą historią hiszpańskiego piłkarza. Podkreśla on znaczenie sportu jako skutecznego narzędzia do budowania jedności, nauki współpracy i rozwijania empatii. Zauważa jak ważne jest przestrzeganie zasad fair play oraz solidarność z innymi członkami drużyny. Pokazuje również jak istotna okazuje się wiara w siebie. A przy tym śmieszy i niezwykle zaskakuje...

Każdemu z filmowych spotkań towarzyszyła ciekawa i angażująca młodych widzów prelekcja pani Moniki Głowackiej.

Koordynatorzy projektu: Joanna Lewandowska, Małgorzata Falkowska

• Zabawa karnawałowa

• Nowa galeria Zabawa karnawałowa została dodana do albumu fotograficznego

9 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Były tańce, śmiech, radość, wygibasy, konkursy, paczki i co najważniejsze - wspólnie spędzone, niezapomniane chwile.

Dziękujemy wspaniałej Radzie Rodziców za zorganizowanie tego wyjątkowego dnia.

• Dzień Babci i Dziadka - Dzienny Dom Seniora

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka - Dzienny Dom Seniora została dodana do albumu fotograficznego

6 lutego do naszej szkoły przybyli goście z Dziennego Domu Senior + z Krzyżówek oraz Klubu Seniora z Ostrowitego. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać naszych uczniów w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na uroczystość przybył także radny i sołtys wsi Radomice, Janusz Lorenc. Wszyscy goście zostali oprowadzeni po szkole prze Panią Dyrektor Jolantę Kruszyńską. Niektórzy seniorzy byli uczniami naszej szkoły, więc byli bardzo zainteresowani i zachwyceni zmianami, jakie nastąpiły.

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego

5 lutego w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani Dyrektor Jolanta Kruszyńska przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas I-III oraz przedstawiciele klas IV i V przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne i gra na flecie. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków słodyczami.

Na tej niezwykłej uroczystości był również obecny Wójt Gminy Lipno Pan Andrzej Szychulski. Pogratulował dzieciom umiejętności oraz wręczył uczniom odblaski, które nie tylko wywołały uśmiech na ich twarzach, ale również zapewnią bezpieczne poruszanie się po drodze.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Jolanta Kruszyńska zaprosiła gości na zwiedzanie szkoły. Babcie i dziadkowie mogli zobaczyć jak bardzo zmieniła się szkoła, jak wyglądają sale lekcyjne, w jakie pomoce są wyposażone. Bardzo duże wrażenie zrobiła na gościach hala sportowa.

Dziękujemy Kochani Babcie i Dziadkowie za Waszą obecność w naszej szkole oraz za troskę i miłość, którą okazujecie swoim wnuczkom.