• Powiatowy Konkurs Fotograficzny

• Nowa galeria Powiatowy Konkurs Fotograficzny została dodana do albumu fotograficznego

Jesień to pora roku, która obdarowuje nas wspaniałymi barwami, darami, dlatego też uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „W poszukiwaniu jesieni” organizowanym przez Szkołę Podstawową im.T.Kościuszki w Krojczynie. Z wielką radością informujemy, że wśród wielu uczestników konkursu Weronika Białach z klasy IIIb uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

• Gminna uroczystość z okazji Święta Niepodległości

• Nowa galeria Gminna uroczystość Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

WIADOMO, ŻE NARÓD POLSKI PRZESZEDŁ CIĘŻKĄ PRÓBĘ UTRATY NIEPODLEGŁOŚCI, KTÓRA TRWAŁA Z GÓRĄ STO LAT, A MIMO TO POŚRÓD TEJ PRÓBY POZOSTAŁ SOBĄ. POZOSTAŁ DUCHOWO NIEPODLEGŁY, PONIEWAŻ MIAŁ SWOJĄ KULTURĘ”

Jan Paweł II

Dnia 9 listopada 2023 roku w Świetlicy Wiejskiej w Radomicach uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w gminne uroczystości związane z obchodami 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Święto Niepodległości to narodowe święto, podczas którego każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom za odzyskanie niepodległości w 1918 roku.

Występ uczniów naszej szkoły przepełniony wierszami i piosenkami o Polsce i patriotyzmie oraz niezwykle ujmującymi tańcami i inscenizacją wywołał wzruszenie i wiele ciepłych emocji wśród publiczności. Były to wyjątkowe, bardzo podniosłe chwile, które połączyły  wszystkich starających się pokazać, że są Polakami – patriotami. Czas, który pozwolił na podtrzymanie wśród zebranych więzi z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką i tradycjami.

Nad przygotowaniem  uczniów do uroczystego wystąpienia czuwały panie: Magdalena Łęcka, Mirosława Kownacka, Małgorzata Falkowska, Bożena Witkowska, Justyna Czaplińska, Jolanta Miedzińska.

• Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

„NIE MA NIC CENNIEJSZEGO NAD NIEPODLEGŁOŚĆ I WOLNOŚĆ”

Dzień Niepodległości, który przypada na 11 listopada to narodowe święto, podczas którego każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom za odzyskanie niepodległości w 1918 roku.

Dzień  9 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnych korytarzach prezentowano fotografie i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna przystrojona była w symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00 w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej – dekorację tworzyły plakaty tematycznie związane ze Świętem Niepodległości, przygotowane przez uczniów klas 4-8 w ramach konkursu oraz dzieci z klasy 1a i 3b.

Występ uczniów naszej szkoły przepełniony wierszami i piosenkami o Polsce i patriotyzmie oraz niezwykle ujmującymi tańcami i inscenizacją, wywołał wzruszenie i wiele ciepłych emocji wśród widzów.

Na zakończenie tego podniosłego spotkania opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu na najładniejszy plakat o tematyce patriotycznej.

Ten dzień w naszej szkole był wyjątkowo udany, połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i opiekunom tej uroczystości: pani Magdalenie Łęckiej, pani Mirosławie Kownackiej, pani Małgorzacie Falkowskiej, pani Bożenie Witkowskiej, pani Justynie Czaplińskiej, pani Jolancie Miedzińskiej.

Małgorzata Falkowska

• Szkoła do Hymnu

• Nowa galeria Szkoła do Hymnu została dodana do albumu fotograficznego

Społeczność szkolna Zespołu Szkół  im. Marii Konopnickiej w Radomicach po raz kolejny włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  #SzkołaDoHymnu. O symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście, w obecności Sztandaru Szkoły, zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”