• Msza Święta dziękczynna

• Nowa galeria Msza Święta dziękczynna została dodana do albumu fotograficznego

22 czerwca 2023r. o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej w naszej szkole została odprawiona Msza Święta dziękczynna z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego, którą celebrował Ksiądz Marcin. We Mszy Świętej uczestniczyła: Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, nauczyciele oraz wszyscy obecni w tym dniu uczniowie.

Podczas Eucharystii dziękowano Panu Bogu za błogosławieństwo i opiekę w roku szkolnym. Ks. Marcin wygłosił homilię, w której nawiązał do Ewangelii zachęcając uczniów do pomocy w jej interpretowaniu tak, aby nawet najmłodsi mogli ją zrozumieć.

Dzieci wzięły czynny udział w Ofierze Mszy Świętej. Ministranci, dziewczęta z chóru szkolnego, lektorzy ubogacili dzisiejszą uroczystość.

Na zakończenie kapłan udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa i życzył spokojnych, bezpiecznych wakacji z Panem Bogiem, by wypoczęci i szczęśliwi we wrześniu wrócili do szkoły.

Jolanta Celmer

• „Sieciaki. Jest nas więcej”!

•  „Sieciaki. Jest nas więcej”!

Tym razem czwórka dzielnych dzieci, czyli Ajpi, Netka, Spociak i Kompel walczy z interetowym hejtem. Czy stworzona przez nich aplikacja Hejtstoper zadziała? Czy uda im się przekonać do sprzeciwu wobec hejtu swoich rówieśników? Jaką rolę w całej akcji odegrają pomarańczowe sznurówki i przeprawa przez Minecrafta?Warto posłuchać i przekonać się jak potoczą się losy dzielnych dzieciaków.

Słuchowisko powstało na podstawie książki Łukasza Wojtasika o tym samym tytule i przeznaczone jest dla dzieci powyżej 7 roku życia. Dostępne bezpłatnie na stronie:

• Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

Dzień dziecka w naszej szkole był wspaniały i kolorowy. Zaczęło się od ćwiczeń przy muzyce, czyli zumby, która spowodowała wybuchy śmiechu i radości wszystkich uczniów. Następnie wszystkie dzieci miały szanse wykazać się w pomysłowych konkurencjach sportowych i powalczyć o wysokie miejsca na podium. Fascynaci szachów mogli się zmierzyć w turnieju i również zawalczyć o wygraną.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom za wsparcie w organizacji tego niezapomnianego dnia.

• Konkurs Fotograficzny „Różne oblicza Matki Boskiej Skępskiej”

• Uczeń naszej szkoły Szymon Migut, uczestniczył w Dobrzyńskim Konkursie Fotograficznym „Różne oblicza Matki Boskiej Skępskiej”, którego celem było upowszechnienie wiedzy o regionie i ocalenie przed zapomnieniem figurek Matki Boskiej Skępskiej znajdujących się w kościołach, przydrożnych kapliczkach, muzeach. Fotografia Szymona została wyróżniona przez jury. Za pośrednictwem Pani Dyrektor Jolanty Kruszyńskiej otrzymał od organizatorów dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!

• XV Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy życie”

• Nowa galeria XV Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy życie” została dodana do albumu fotograficznego

Uczennice naszej szkoły: Weronika Barańczyk, Martyna Jaworska, Julia Wasielewska wzięły  udział w  XV Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy życie”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W części teoretycznej, przeprowadzonej  27 kwietnia,dziewczęta uzyskały wynik, który pozwolił im zakwalifikować się do rywalizacji praktycznej. Drugi etap odbywał się w Bydgoszczyw dniu 27 maja. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie umiejętności  udzielania pierwszej pomocy w pozorowanych wypadkach.  W gronie 24 zespołów z całej Polski drużyna naszej szkoły zajęła V miejsce i otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Opiekun grupy: Jolanta Kruszyńska

Poznaliśmy główne źródła zanieczyszczenia środowiska spowodowane działalnością człowieka. Dowiedzieliśmy się ,że zanieczyszczenia atmosfery mogą przyczynić się do powstania kwaśnych deszczy – opadów atmosferycznych zawierających związki siarki. Kwaśne deszcze są szkodliwe dla roślin a tym samym dla ludzi , którzy je spożywają. Doświadczalnie udowodniliśmy, że rośliny pobierając wodę ,pobierają także zanieczyszczenia, które znajdują się w glebie. Nasza kapusta zmieniła kolor. Obserwowaliśmy ,,wybuch wulkanu’’, zjawisko to wiąże się z wprowadzeniem do atmosfery dużego ładunku zanieczyszczeń gazowych a lawa, wydostająca się a z krateru niszczy ziemię. Wybuch wulkanu był niegdyś wielką tajemnicą, przez wieki nieodgadnioną, budzącą grozę i przerażenie. Starożytni Rzymianie wierzyli w porywczego Boga ognia Wulkana, który wg legendy żył we wnętrzu góry.

• Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Ruch na fotografii”

• Nowa galeria Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Ruch na fotografii” została dodana do albumu fotograficznego

Gratulacje dla naszych zwycięzców.

Siedmioro uczestników Koła fotograficznego wzięło udział w Powiatowy Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Ruch na fotografii”, organizowanym przez ZST w Lipnie pod patronatem Starosty Lipnowskiego. Wszystkich prac konkursowych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu było 169. Jury doceniło pomysłowość, kreatywność, kompozycję, walory estetyczne fotografii wykonanych przez naszych uczniów i przyznało Kacprowi Sipak I miejsce. Natomiast zdjęcia Nikoli Walentyn, Dominiki Kletkiewicz oraz Dżesiki Kowalskiej uzyskały wyróżnienie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Opiekun Koła fotograficznego: Anna Kujawska