• Akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja

• Nowa galeria Akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 26.04.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno- muzyczny, starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym, co się kiedyś wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.

Opiekunowie: J. Czaplińska, B. Witkowska, K. Bejger, M. Kownacka , M. Łęcka

• Tydzień Nowych Technologii

• Za nami moc intensywnych zajęć podczas Tygodnia Nowych Technologii.  Z tej okazji przez tydzień w naszej szkole odbywały się ciekawe lekcje w ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznawali język programowania z robotami Photon, wirtualnie zwiedzali muzea oraz ciekawe zakątki Polski, tworzyli własne, kreatywne konstrukcje przy użyciu m.in. klocków do nauki programowania i robotyki SkriKit, które rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. W trakcie zajęć uczniowie szukali aktywności, w których przydatna jest znajomość nowinek technologicznych i umiejętność obsługi urządzeń mobilnych. Tydzień Nowych Technologii w połączeniu z programem Laboratoria Przyszłości służył temu, aby lekcje były ciekawsze i bardziej angażujące uczniów oraz sprzyjające odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Mirosława Kownacka

• ENMOT już w ZS w Radomicach

• Z wielką radością pragniemy poinformować, że w gabinecie logopedycznym w naszej szkole jako jedynym w okolicy jest wykonywana elektrostymulacja ENMOT czyli Elektro - Neuro - Mobilizacja Obszaru Twarzowego, kierowana dla dzieci i młodzieży z :

- trudnościami połykania, artykulacji

- nawykowym otwieraniem ust

- nieprawidłową pozycją spoczynkową języka i warg

- stanem po podcięciu wędzidełka

- zaburzeniami napięcia mięśniowego

- nieprawidłową pracą stawów skroniowo - żuchwowych.

ENMOT stosowany jest również podczas kształtowania się rozwoju mowy.

Autorska metoda elektrostymulacji stworzona została przez wybitnych specjalistów Magdalenę Mazur i Grzegorza Grzechnika. Zajęcia prowadzi nauczyciel logopeda p. Bożena Witkowska.

Bożena Witkowska

• Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online

• Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nikogo nie dziwi zatem, że w wielu polskich domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na utrwalanie materiału z polskiego, matematyki i angielskiego. Czy są już dostatecznie przygotowani? A może przydałoby się jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? - Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Codziennie będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim nagranie do odsłuchania. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - między innymi pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na wyższy rezultat w połowie maja.